Pradėjom vertikalų EPS klijavimą vidinėje rostverko pusėje. Čia klijuojasi 10cm storio ir 5cm. 10cm (vidinėje pusėje) prisiklijuoja gražiai, bet va likusius 5cm sunku, putos palieka tarpą, neina stipriai prispausti, nes EPS neturi atramos ir lieka tarpelis. Veikiausiai nuo to kenčia šilumos izoliacija. Ieškom sprendimo. Įkeliu piešinuką su EPS išdėstymu. Išorėje EPS irgi tarnaus kaip klojinys.Toliau seks grindų EPS dėjimas, galimi 2 variantai – A arba B.

A atveju privalumas – persidengia grindų EPS lapai. Minusas – klijavimo daugiau.

B atveju privalumas – nereikia klijuoti, vientisas sluoksnis duoda geresnę izoliaciją. Minusas – tikimybė betonuojant, dėl nelygaus pagrindo, pažeisti sąndūrą, kas sąlygotų nesandarumą. Plėvelės betonuojant neketinu naudoti (kad EPS priliptų prie betono).

Reikia nuspręsti kuris variantas tinkamesnis.

EPS išdėstymas

8 thoughts on “

 1. Čia kaip suprantu plokštuminį pamatą planuojat? Man labai įdomu kaip jūs suformuosit statų kampą iš skaldos ir priglausit EPS be tarpų tarp skaldos ir EPS…

  Like

 2. Ne, tai ne plokštuminis pamatas, tai yra poliniai pamatai, grindys bus perdangos tipo t.y. jos remsis ne į gruntą o į polius. Pamatų puslapyje įdėjau principinį paveikliuką, kaip viskas turės atrodyti. Dėl EPS vertikalaus ir skaldos – jos ten nedaug, o ir užpilti visos nereikės. Iš pradžių pilsime rostverko betoną į EPS klojinį, vėliau grindis atskirai. Yra šiek tiek nerimo dėl konstrukcijos patikimumo, bet sutvirtinus EPS ir parėmus – jis tikrai laikys 30x40cm betoną.

  Liked by 1 person

  • Tei jeigu nenorit tarpo tarp 10cm ir 5cm tai suklyjuokit truputi persumtus, kad persidengtų kitas lapas, prieš dedant į vietą, suspaudus neliks jokių tarpų. O jei rostverkas bus 40cm aukščio tai minimums kas 0,5 turit sutvirtinti gerai ir dar dėti kažkokias lentas ar plokštę nes kitaip išpūs.

   Like

   • 10 cm klijuojasi pirmiau, paskui 5. Persidengimus darom. Suklijuoti 10+5 kartu ir dėti ant horizontalaus – sudėtingesnis variantas, nes bet kokiu atveju reikės suklijuoti persidengiančią dalį. Problema su tom putom, jas reik laikyt prispaudus, o kol nėra betono, nėr kai suspausti, prispaudi, o jis ima ir atsileidžia, išsigaubia kažkiek, na nepriglunda idealiai 5 prie 10.
    Vienas statytojas pasiūlė lipnia dvipuse juostele suklijuoti EPS. Nusipirkau, išbandysiu. realiai tas klijavimas turi laikyti iki betonavimo ir skaldos užpylimo.

    Like

 3. O kam klijuoti? mes neklijavom po grindimis
  Tik kartais šonuose ir smeigėmis prikalėme kad vėjas neišnešiotų
  http://a-namas.blogspot.com/2014/08/pamatai-pasimegaujant.html
  Nesu specas, bet jūsų konstrukcija truput įtartina.
  Poliai ok. Bet junginiai (kaip jie vadinas?) tarp polių gula ant silpnoko EPS 100 putplasčio. Mes guldėme ant GERAI sutrombuoto grunto ir EPS 300.
  Tad poliai turi jungtis gana tvirtais horizontaliais elementais ir realiai kabėti tik ant polių.
  Ok, taip ir turi būt. Bet tarpai tarp polių didoki. Tad armatūros apačioje nepagailėkit.
  Ir putplasčio daugiau siūlyčiau. 20cm tai minimumas. Geriau 30 cm. O matau tik 15cm iš šono…
  (temos pavadinimą siūlau rašyti)

  Like

  • Pamatas laikosi ne ant grunto juk, o ant polių. Todėl dėti xps300 reikalo nematau. Priešingai, kylant gruntui, dėl įšalo, xps gali kelti pamatą, o minkštesnis eps sugers kilsnumą.
   Pamatas skaičiuotas konstruktoriaus. Turės laikyti 🙂
   Išorėj 20cm eps bus. Mano atveju pamato šiltinimas nėra tiek aktualus. SIP sienai šalčio neperduos taip kaip mūrui. O beto su 20cm pamato šiltinimu išlendu 5cm į lauką už sienos šiltinimo. Palangė bus.
   Grindys bus 20cm plius dar 5cm.

   Like

 4. matomas vienas šalčio tiltelis – nuo šaltų polių per rostverką tiesus jungimas su grindimis. tokiu atveju grindys namo perimetru šals, o žemė bus gerokai pašildoma – vienas metras betono – tai šiluminė varža tik ~1; tad pas jus bus tik ~0,5. gal čia ne pilnas sprendimas parodytas? kitu atveju siūlau daryti tradicines grindis ant žemės, atskiriant nuo pamato šiltalu.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s