Rostverko betonavimas

Pailsėję per vasarą, sutikę naują šeimos narį, išleidę rudenį vyresnius vaikus į mokslus, ėmėmės darbų. Skamba kaip pasiteisinimas, panašiai ir yra. Vasara buvo darbinga, bet ne statybose. Galop priėjome prie betonavimo. ėmėm ir užbetonavom rostverką. Nėr čia ką daug pasakoti, dirbom dviese, vienas betono padavimo žarną mosikavo, kitas su vibratorium iš paskos bėgiojo. Gan įtemptai viskas ėjosi. 9,7m3 betono supylėm per pusantros valandos.
Papuolė geras siurblio operatorius. Edvardas. Iš pokalbio telefonu jau supratau, kad žmogus geras ir nebus sunku, netgi regis savo darbą myli. Ir patarė ir pajuokavo, daug juokavo. Puikiai įvaldęs arbatpinigių meną. -O! ,sako, pas jus čia klojiniai iš polistirolo, įdomu, betonas gali viską ištaškyti jei neatsargiai paleisim, bet galiu ir gražiai, akuratnai, neskubant, … jei turėsiu vakare butelį…. Pasijuokėm, Pradžiai alkūnę galvojo naudoti, sakė kainuoja reikia užsakyti, bet jis duos nemokamai. Nedavė, gal ir nereikėjo.
Išlankstė siurblys savo straublį, vaikams geriau už kino teatrą buvo, stovėjo išsižioję. Išpylė betoną į rostverką, su vibratorium ir sulyginom ir suvibravom. Vienoje vietoje truputį išpūtė klojinius, gal išorėje atramos buvo per silpnos.
Skaičiavau, kad į rostverką tilps 9,5m3 užsakiau 9,7m3 ir pasiruošiau atraminę sienutę, ant sklypo ribos, betonavimui. Išgręžėm skyles poliams 20cm 1,5m ir sudėjom kelias eiles Haus blokelių, apačioje eps 50 5cm, membrana ir skalda drenažui. išgręžus ~1,5 skyles, iš penkių trys turėjo vandens, negausiai, bet turėjo. sklypas šlapias. Haus blokeliai patogu, bet nepigu, pirmas eiles veikiausiai padarysim iš jų, o toliau klojinius ir rankiniu būdu betonuosim, sienutės aukštis virš esamo žemės paviršiau vietomis bus 75cm – trys eilės Haus blokelių, po žeme dar viena o kaikur ir dvi. Tad šį kartą Haus ėmėm tik dėl laiko stokos, nes reikėjo per porą dienų paruošti sienutę betono pertekliui.
Išpumpavęs betoną, dar likučius supylė ant plėvelės ~ 0,2m3 ir dar panašiai išvalė iš siurblio vamzdžių su specialiu rutuliu iš “kempinės” padarytu. Su kompresorium sukėlė slėgį, ir rutulys išstūmė likusį betoną, kurio dar susidarė apie 0,1m3.

Taigi rostverkas išbetonuotas, kitą dieną dar nuvažiavau palaistyti, nors ir nėra karšta, bet rekomendavo sulieti betoną. Dabar laukia antras etapas – grindų betonavimas, jau pradėjom dėlioti EPS lapus, tada armatūra ir tikėtina po keturių dienų vėl pilsim betoną, Šį kart lauks ~24m3.

Kainos:

Betonas C25/20 62eur/m3
Atvykimas 2x70eur (siurblys + kriaušė)
Siurblio valanda 65eur – minimum 2val

40 tonų, 20 metrų transformeris
DSC_0083

DSC_0078
Dar neteko matyt tokios spalvos kriaušės. Keista, vairavo ne moteris.
DSC_0063
Atraminės sienutės pamatas.
DSC_0016

8 thoughts on “Rostverko betonavimas

 1. Čia kriaušė tikriausiai iš šeškinės, pas mane irgi tokia buvo, žmona baisiai stebėjosi spalva 🙂 Šudarankiai sugebėjo 25m garažo rostverką iš Haus blokelių užpilti be kriaušės, tik naudojant lovį ir vamzdį, tokių dalykų dar nebuvau matęs, galima daug sutaupyti ant siurblio jei pamatas nėra didelis…

  Like

 2. Na, su siurbliu patogiau. Pas mane apie 75m rostverko, su loviu pavargtum. O čia – pusantros valandos su visais pasiruošimais, išlankstymais, gryno pylimo spėju buvo valanda. Aišku už siurblį tenka susimokėti papildomai, bet manau apsimoka.
  25 metrus galima ir paprasčiau.

  Like

 3. kaip suprantu šios betono grindys su šiltalu bus tik apšiltintos juodgrindės, kurios pagal principą atitinka perdangai. gal toks sprendimas dėl to, kad gruntas labai nestabilus??
  na tada kyla klausimas – kur bus vamzdynai? 5cm šiltale? tai tada ir vėl bus daromi šalčio tiltai.
  na bet šalčio tiltas + šalčio tiltas = vidutinis apšiltinimas. gal ir suveiks toks sprendimas.
  vistik apima nežinia dėl grunto vaikščiojimo. nesenai “statyk” rodė suskilusias pertvarines sienas, nes jos buvo plaukiojančios, bet surištos su nešančiosiomis sienomis. nenorėkite pas save sulaukti kelių cm pločio plyšimų.
  vistik patariu įvertinti techninius sprendimus ir blaiviai juos apgalvoti.

  Like

 4. Ačiū už mintis.
  Taip, ši perdanga atitinka juodgrindes.Gruntas prastas – augalinis sluoksnis, tada durpės, aukšti gruntiniai vandenys, todėl suprojektavo perdangą atremtą į rostverką. Nors tikiu, kad nieks niekur nesės ir neplaukios bei nejudės.
  Vandentiekio vamzdžiai bus papildomame EPS sluoksnyje po šildomomis grindimis.
  Nuotekos jau išvedžiotos giliai grunte.
  Pertvarinės sienos bus karkasinės. ČIa svarbu, kad pati perdanga būtų tvirta.

  Like

 5. na tikiuosi kad projektas geras. kolkas visa informacija nuteikia optimistiškai.
  gal tik vienas klausimas dar glumina dėl perdangos/grindų. nurodytas storis paveiksliuke yra 15cm, tai tikrai nepakaks kad grindys taptų perdanga. na nebent nedideli atstumai tarp rostverkų.

  Like

 6. 4-5m yra vidutiniškas atstumas. tikėkime projekto parengimo tikslumu, nes šiuo atveju viskas priklausys nuo armatūros. tikiuosi jos bus nemažai.
  vistik tokiam storiui bus galimas šioks toks įlinkis, bet kadangi viskas remsis į polistirolą/gruntą, tai gal net ir nepasijaus per artimiausius kelis šimtus metų 🙂 o per tiek laiko pats rostverkas sėstelės, ir namas stovės kaip stovėjęs. o mūsų vaikų vaikai jau bus nusprendę tuos nesusipratimus nugriauti 🙂

  Liked by 1 person

 7. Turiu apkrovų ar įtempimų grafinį atvaizdavimą iš konstruktoriaus. Atrodo kaip termovizoriaus nuotrauka 🙂 bėda, kad trūksta žinių įvertinti tas spalvas. Armatūros nėra daug, tiek kiek nurodė konstruktorius. Čia lieka tikėti ir pasitikėti.
  O vaikai tai žinoma griaus 😀

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s