Stogo dengimas

Kaip ir viskas lig šiol – stogas atrodė gan paprasta namo dalis. Deja ir čia teko sukti galvą ir konsultuotis. Pabaigus visas gegnes matėsi šioks toks nukrypimas, tiksliau plokštumos nebuvo visai horizontalios. Tiesa skirtumas nedidelis, uždėjus grebėstus gretimų šlaitų plokštumos vietomis buvo apie centimetrą skirtumo. Bet tai ištaisoma. Bendrai plokštumos kiekvieno šlaitos gavosi lygios, iskyrus vieną, kur nuo pusės šlaito, kampinė gegnė dėl nesuprantamų visatos dėsnių nyra žemyn. bus matyt, veikiausiai užklojus dangą akivaizdžiai nesimatys.

Antikondensacinė ar difuzinė? Šitas klausimas idėjiškai nukankino. Kadangi šiltinama bus perdanga o ne stogo šlaitas, galima būtų rinktis antikondensacinę plėvelę. Pradėjus skambinti per parduotuves ir jos ieškoti teko išgirsti daug patarimų difuzinės naudai, dažnas antikondensacinės ir neturi. Susidaro vaizdas, jog ji siūloma/pasirenkama ne dėl savo funkcinių savybių o dėl kainos. bemaž dvigubai pigesnė nei vidutinė difuzinė. Konstruktorius ir keletas kitų patarė rinktis antikondensacinę. geriau tinkama kondensato nubėgimui. Gal būt. Bet darbas su ja ne iš lengvųjų – austinė medžiaga, labai nemėgstanti aštrių įrankių ir tvirtinimo elementų (prišaudant kabėmis pvz). Ant stogo užlipome su žmona, ačiū jai, tikiu buvo sunku, aukščio baimė daro savo, teko pririšti su apraišais ir apsaugom nuo kritimo. (beja, jei kam reikia – turiu testuotus porą kartų su sertifikatais P30) Taigi per porą dienų uždengiau du šlaitus. pakankamai greitai, mano manymu. Vėliau sekantiems šlaitams pasirinkau difuzinę plėvelę (Dachowa 3) gerokai tvirtesnė, maloniau dirbti, nėra baisu kokį įranki grebėstuojant padėti, ar kojai nuslydus atsiremti. Tiesa – difuzinė yra šiurkštesnė ir linkusi kažkiek sugerti vandenį. Bet pagalvojus – jo neturės būti daug šalta palėpė. Pagyvensim – pamatysime.

Na tai ką, jau reikia ir dangą kloti? Oi ne, čia pasirodo ne taip paprasta, dangos dengimas pačioje pabaigoje, iki tol daug visokių paruošiamųjų darbų, laštakiai, apskardinimas, vėjalentės – nauji žodžiai į žodyną. Šiemet neketinau dėti lietaus nuvedimo sistemos, bet kad antrą kart nestatyti pastolių (kuriuos teko išsinuomoti, nes su turimais vienai sienai nepatogu) nusprendžiau pasidaryti ir dalį lietaus nuvedimo sistemos – laštakius, lovius, be lietvamzdžių. Dar laiko teko laukti. užsakius Ruukki apskardinimą ir pasirinkus Budmat/Flamingo lovius – atsiimant paaiškėjo spalvų skirtumas, keliais tonais ar pan, bet skirtumas yra, pagal RAL skiriasi kodas nežymiai, bet akivaizdžiai, pardavėjas šito nepaaiškino. Atsisakiau imti Flamingo ir užsakiau Ruukki. tenka laukti savaitę kol atveš. Ir spalva vis tiek skirsis nežymiai dėl skirtingo padengimo. Ne bet kiek teko matyt pavyzdžius, skirtumas nedidelis. Apdulkės susilygins.

Dangos klojimas. Lipi ant stogo su vartotojo instrukcija ir viskas atrodo paprasta. Dar liko neišspręstas klausimas, ką daryti su viršūne. t.y. kaip užsandarinti viršutinį tašką, kur sueis čerpės ir kraigai kartu į smaigalį. Dangos pardavėjai sako užtenka hermetiku gerai užtepti. Man kyla abejonė, kiek tas hermetikas atlaikys vasarų žiemų? išlankstyti pas skardininkus stogelį?

5 thoughts on “Stogo dengimas

  1. O smalsu pasidarė, kokios gegnės ir koks žingsnis? Tokio silpno stogo dar nesu matęs.. Bet profas paskaičiavo, matyt. Gal nebus blogai. Bet garantuoju, kad nuo šlapio sniego stogas banguos. Šiuo atveju ne tragedija kai pastogė negyvenama, tik gegnes įtvirtinkit gerai.
    Stogo spalvą pagirti galiu. Laimei atslūgo raudonų, mėlynų, žalių stogų mada 🙂

    Like

    • Šiemet jau ne kažką. Norėjau eps klijuoti, bet per rudenį ir vasarą osb sienų sudrėko, nesinori ant drėgnų klijuoti garui mažai laidų eps sluoksnį. Uždengėme sienas plevele, išdžius, tada užklijuoti galima bus. Viduje pertvaras pradėsiu.

      Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s