Kadangi įsigijome sklypą per 3 dienas, nepavyko geriau susipažinti su geologija. Iš aplinkinių sužinojom, kad drėgna. Bet prie tos drėgmės gavome dar ir durpių. Kadaise šioje vietoje tyvuliavo ežeras. Traukėsi, traukėsi, po savęs palikdamas pelkę, ir šiuo metu jis už tvoros.
Taigi įsigijus atlikome geologinius tyrimus. iki 6m gylio – nieko rimto, kam galima būtų patikėti apkrovą. metro gylyje prasideda durpių sluoksnis kuris yra 0,5-1,5m storio, žemiau, smėlis, gruntinis vanduo aukštai.
Variantai buvo keli:
Iškasti durpes, atvežti tinkamo grunto. (grubiai skaičiavau apie 800m3)
Pasirinkau plūktinius pamatus, nors šiandien rinkčiausi plokštuminius. Pirminė, plokštuminių pamatų, kaina išgąsdino, čia turbūt daugelis ir paslysta. Bet sumoje kaina yra panaši, o nauda gerokai didesnė. Na, bet žiūrime į priekį. O priekyje turime 16 polių, kurie laikys namą ir garažą. Darbų eiga gan paprasta – gręžia skylę žemėje, pila akmenis, įstato vamzdį, jame 30cm skersmens metalinis strypas-plūktuvas, svoris ~1.5t, kranas iškelia strypą beveik iki vamzdžio viršaus (apie 4-5m iki dugno) ir spec. high tech įrenginio (kūjis) pagalba, išlaisvinamas plūktuvas leidžiasi žemyn. Matuojamas jo susmegimas, ir procesas kartojamas, taip suplūkus duobės pagrindą vėliau įrengiamas polius. Smagu iš toliau stebėti, kaip iš duobės, pro vamzdį, pakyla stulpas purvo su vandeniu. Vienoje duobėje, pirmo kritimo metu, polius prasmego apie metrą.
Kadangi sklypas žemėjantis ir šiaip truputį žemiau nei gatvė, gavau pasiūlymą iš architekto jį iškelti kiek aukščiau. Rudenį buvo atvežta ~120m3 smėlio. supylė į krūvas ir vėliau išlygino. Šiuos metus turbūt atsiminsiu kaip duobkasio metus. Mojavom kastuvais visą savaitę. sulyginome, liko iškasti kanalizacijos tranšėjas. Kanalizaciją planuoju išleisti iš namo 80cm gylyje (d110)
Vėliau, ant smėlio klosim geotekstilę ir ant viršaus skalda/akmenukai 11/16 frakcija.
Iškastos tranšėjos ir paslėpta kanalizacija. Tiek gyvenime dar nebuvau kasęs, ir tikiuosi nebeteks.
Paklota geotekstilė (90 ir 110g/m2), supilta skalda. ir dedamas polistirolas EPS100, dalį klojinių, vidinius o kai kur ir išorinius, ketinu daryti pilnai iš EPS, kitur – medžio drožlių arba faneros plokštės.
Bendras vaizdas bus toks: